Hør episoden på Spotify ved å trykke her, eller iTunes ved å trykke her.
Energisk – en jusspodkast fra Hjort | Sesong 2 episode 1
I anledning presidentinnsettelsen 20. januar gir stortingsrepresentant og nestleder i Energi- og miljøkomiteen Espen Barth Eide et svært spennende intervju om Joe Bidens klima- og energipolitikk.
Energipolitikken er og blir viktig også for verdensøkonomien. Ny og grønn agenda skal implementeres i USA, og med statens muskler ønsker Biden å skape verdier knyttet til de fremtidige næringsveiene vi behøver i et fornybart samfunn.
Fra Espens virke som politiker og tidligere utenriksminister får vi et godt innblikk i sentrale amerikanske politikere det er verdt å merke seg. Parisavtalen, Green New Deal, ringvirkninger av USAs klimapolitikk og Norges mulighet til å sette dagsorden globalt, er blant temaene du får høre i denne spesialepisoden.
Fremtiden kan være vanskelig å spå, men Stortingsrepresentanten er tydelig: fremtiden er fornybar, sirkulær og bærekraftig.
Presidentinnsettelse: Fakta får makta»
Hør Energisk der du lytter til podkast!
Episodens ekspert er Espen Barth Eide

Webinar: Er du klar for lov om digital sikkerhet (NIS2) og digitaliseringen av din teknisk infrastruktur?
Move AS og Advokatfirmaet Hjort inviterer til webinar den 25. september hvor vi fokusere på hva den kommende digitalsikkerhetsloven og NIS1 og NIS2 kan bety for din virksomhet, og hvordan du bør jobbe med sikkerhet knyttet til dine IOT og OT miljøer.
25. september 2023
Kl. 12:00-13:30
Plattform: Teams